AKP Grup Başkanvekili Zengin: Başörtüsü teklifi için muhalefetle bir tur daha görüşülecek

AKP Küme Başkanvekili Özlem Varlıklı, başörtüsüne anayasal garanti getirilen ve ailenin tekrar tanımlandığı anayasa değişikliği teklifiyle ilgili muhalefetle bir tıp daha görüşme yapmayı düşündüklerini söyledi. Güçlü, seçim tarihiyle ilgili Mayıs ayını işaret etti; Nisan’dan sonra olacak. Mayıs’ta olursa buna erken seçim denmez. Seçim öne gelirse de 1-2 hafta gelebilir” karşılığını verdi. 

AKP Küme Başkanvekili Güçlü, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın gündeme dair sorularını yanıtladı. 

Zengin, Başörtüsüne anayasal garanti teklifin daha evvel ziyaret ettikleri CHP, İyi Parti ve HDP’nin elinde olduğunu belirterek “Bir ziyaret tipi daha yapacağız. Yılbaşından sonra bu ziyaretleri yapacağız. HDP’ye gideceğiz. İlgi tabanlarını gerçek oturtmak lazım. Ben bugüne kadar hiçbir siyasi partinin yasaklayalım dediğini görmedim. Bizim gayemiz yalnızca ve yalnızca sorunu çözmek. 400’ün üzerinde bir reyle geçerse, yanlışsız olan referanduma götürmemektir. Artık itiraz olmayan bir bahis olsun. Bu mevzunun tescilini Meclis yapsın istiyoruz. Referanduma gitmeden çözüleceğini düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

Zengin, ‘Seçimler ne vakit yapılacak?’ sorusuna “Seçim Nisan’dan sonra olacak. Mayıs’ta olursa buna erken seçim denmez. Seçim öne gelirse de 1-2 hafta gelebilir” karşılığını verdi.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir