Apple’dan pil ömrünü 60 saate çıkartan kritik güncelleme

Akıllı saat teknolojileri her geçen gün gelişmeye ve güzelleşmeye devam ediyor. Bir vakitler bildirim almak dışında çok da tercih edilmeyen bu aygıtlar, günümüzde sağlıktan tutun da spor aktivitelerimize kadar pek çok şeyi takip edebiliyor.

Söz konusu gelişim şarj ile ilgili birtakım meseleleri da beraberinde getiriyor. Apple, yayımladığı kritik güncelleme ile bu sorunu çözüyor. Apple Watch Ultra, evvelki modellere nazaran çok daha uzun bir kullanım sunacak.

AKILLI SAATİN PİL ÖMRÜ 60 SAATE UZUYOR

Shiftdelete.net’in haberine göre Apple, kısa mühlet evvel düzenlediği aktiflikte yeni iPhone 14 serisini tanıttı. Yeni iPhone serisi her ne kadar dikkat çekmiş olsa da Apple Watch Ultra evvelki serilerden farklı olarak sunduğu özellikler ve fiyatıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Aygıt tanıtıldıktan sonra donanım tarafında dikkat çeken özelliklere sahip olan Ultra modeli, son olarak watchOS 9.1 ile yeni özellikler kazandı.

Bu özelliklerin en kıymetlisi ise Apple Watch Ultra modelinin pil ömrü konusunda kendi rekorunu kırmasını sağlayan Düşük Güç Modu oldu. Öncelikle belirtmekte yarar var ki saatin olağanda 3 farklı güç modu vardı. Bunlar; Olağan kullanım, Olağan kullanımda Dış Yer Antrenmanı ve Düşük Güç Modu.

Ancak şirket, pil ömrünü azamiye çıkarmak için ikinci bir Düşük Güç Modu getirdi. Bu özellik açıldığında daha az GPS kullanımı ve daha az sıhhat ölçümü yapılıyor. Bu da pil ömrünün 60 saate kadar çıkmasına neden oluyor.

49 mm’lik her zamankinden daha büyük bir ekrana ve titanyum kasaya sahip olan Apple Watch Ultra fiyatı 27.999 TL.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir