“Kleon” sıcaklıkları Yunanistan’ı vurdu

Avrupa’da tesirli olan sıcak hava dalgası Yunanistan’ı da vurdu. Ülkede tesirli olan “Kleon” sıcaklıkları nedeniyle önlemler alınmaya başlandı. Yunanistan Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada kalp hastalıkları üzere hassas durumu olan çalışan uzaktan çalışabileceği tabir edildi. Hassas hastalıklara mensup olan lakin uzaktan çalışma imkanı olmayan çalışanlara ise özel müsaade verilebileceği aktarıldı.

Açık havada çalışan şahıslara ise esnek çalışma saatlerinde işe gidiş-gelişler uygulanabileceği belirtilirken çalışanlara bilhassa günün en sıcak saatlerine 12.00 ve 17.00 ortasında dışarıda bulunmamaları ve kendilerini sıcaktan muhafazası için özel kollayıcı ekipmanları kullanması tavsiyesi verildi. Yetkililer de halka ve turistlere sıcak havaya karşı klimalı alanlarda kalmaları ve bol su içmeleri konusunda ikazda bulundu.

Ülkede sıcaklıkların cuma gününden itibaren 42 dereceye ulaşması beklenirken meteoroloji uzmanları da sıcaklıkların Pazar gününden itibaren mevsim normallerine döneceğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir