“Yıllar önce dikilen ağaçlar yeşil koridor oluşturdu”


Lüleburgaz’da yeşil koridorlar artıyor!

Lüleburgaz Belediyesinin yıllar önce Özgürlük Caddesine diktiği çınar ağaçları yaz mevsimiyle birlikte yemyeşil bir görünüme kavuştu. Öte yandan kentte yeşil koridorları artırarak daha yeşil ve nefes alınabilir bir çevre oluşturmayı hedef belirleyen Lüleburgaz Belediyesi 2019’dan bu yana yol kenarlarına ve refüjlere toplam 4 bin 385 adet ağaç dikti.

Lüleburgaz Belediyesi daha yeşil ve yaşanabilir bir Lüleburgaz için çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Sadece son 4 yılda kentte kişi başına düşen yeşil alan miktarını 4 kat artıran Lüleburgaz Belediyesi, diğer yandan yol kenarlarına diktiği çınar, akasya, ıhlamur gibi ağaçlarla yeşil koridorlar oluşturuyor.

Yeşil koridorlarla nefes alan kent!

Yeşil koridorlarla nefes alan kent anlayışıyla hareket eden belediye ekipleri bu kapsamda İstasyon Caddesi, Özgürlük Caddesi, Millet Caddesi gibi kentin ana güzergahlarında ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri sadece son 4 yılda aralarında çınar, ıhlamur, akasya, fıstık çamı, zeytin gibi türlerin olduğu 4 bin 385 adet ağacı yol güzergahlarına dikerek yeşil koridorlar oluşturmaya başladı. Öte yandan yeşil koridorlar arasında yer alan Özgürlük Caddesi ise havadan görüntülenirken ortaya güzel fotoğraflar çıktı. 

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir