Ağabeyini daire anlaşmazlığı nedeniyle öldürmüş

Olay, Belen Mahallesi’nde 2 gün evvel meydana geldi. Yedi ay evvel inşaattaki daireler konusunda çıkan tartışma sonrası birbirlerini bıçakla yaralayan Fevzi Altay ile kardeşi Nurullah Altay, tıpkı mevzuda tekrar arbede etti. Nurullah Altay, ağabeyi Fevzi Altay’ı tabancayla vurdu. Bedenine 9 kurşun isabet eden Altay için olay yerine 112 takımları sevk edildi. Lakin Nurullah Altay ağabeyini arabasıyla hastaneye götürmek için yola çıktı. Nurullah Altay, yolda karşılaştığı 112 sıhhat takımlarını görünce aracı durdurup yaralı ağabeyini teslim etti. Özel bir hastaneye kaldırılan Fevzi Altay, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Polis, bölgede yaptığı incelemede çok sayıda boş kovan, mermi çekirdeği ve kan izi tespit etti.

‘Kasıt yok’

Nurullah Altay ise sözünde, “Fevzi’nin taammüden vurulması üzere bir durum yoktur. Bedeninin birçok yerinde mermi giriş ve çıkış yarasının bulunması da silahla gelişi hoş ateş edildiğinin göstergesidir. Ben çabucak araçtan inerek 112’yi aradım, ön tarafa da giderek Fevzi’yi yan koltuğa atmaya çalıştım. Belimdeki silahı ve başka silahı çalılığa koydum. Hastaneye yetiştirmek için hareket ettim” dedi.

Emniyetteki süreçleri tamamlanan Nurullah Altay sevk edildiği mahkemece tutuklanırken, adliye çıkışında “Kardeşinizi siz mi öldürdünüz” sorusuna “Ben öldürmedim, babamın daireleri öldürdü. Dairelerini alsın başına çalsın” karşılığını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir